Mask art (od poliester kit)

Pokaži što znaš, što si napravio, izgradio, kreirao, osmislio...nebo je granica!
Odgovori
Avatar
nephilm
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 12.04.2012, 17:19
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 5 puta

Mask art (od poliester kit)

Post Postao/la nephilm »

dugo sam rasmisljako kako zelim ovako nesto napraviti i eto ajmo reci uspio sam ;) ;)

slika

slika

slika

slika

slika

slika


cekam pozitivne i negativne komentare.....
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Mask art (od poliester kit)

Post Postao/la Red »

Svaka čast! Mogao bi malo tekstom upotpuniti procedur, što i kako si koristio, radio... uvijek dobro dođe i malo pojasniti za one koji nisu nikada ništa slično radili a željeli bi. :thumbsup:

meni je osobno malo spoookij :cheesy: no o izradi i kako to sada izgleda imam samo riječi hvale!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Mask art (od poliester kit)

Post Postao/la pecurko »

Extra, po prvoj slici nisam imao pojma kako si ti u stvari celu pricu vec imao u glavi :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
nephilm
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 12.04.2012, 17:19
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Mask art (od poliester kit)

Post Postao/la nephilm »

hm nisam imao pricu u glavi ideje su dolazile kako se rad priblizavao kraju :)


ustvari trebalo je totalno drugacije izgledati

Ovako ideja je prvotno prije (2 god) bila da kao faca izlazi iz slike ali eto nije mi se ostvarilo... :(

kao kalup sam koristio obicnu masku iz trgovine samo sto vanjske linije nemaju bas puno veze sa nutrasnjim

i totalno sam zeznuo u vezi poliesterskog kita pre tesko ga je obradivati mislim da je puno bolja solucija gips ili nesto slicno,

a i poliester pri stvrdnjavanju se previse grije i kalup se je zaljepio za poliester tako da sam ga morao strgati znaci losa ideja sa poliesterom ima puno nedostataka....
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Mask art (od poliester kit)

Post Postao/la Red »

možda bi kaširanje bio dobar izbor da napraviš ono što želiš, da zbilja izgleda kao da glava izlazi iz zida, papira, votever.

Kaširanjem možeš obložiti i oblikovati stvari, pa tako možeš i modelirati. da si npr. masku obljepio papirom na taj način, napravio bi i spoj na istu foru. spoj bi mogao podebljat, napravit grubljim, što god a nakon bojanja bi izgledalo kao da se lice otima iz površine, kao da želi izaći. kasnije opet boje, sređivanje ... :D

slika

Eto to mi je ovako na prvu palo na pamet kao najlakše izvedivo kako bi dobio željeni rezultat :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Stone
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 18.12.2010, 09:10
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Mask art (od poliester kit)

Post Postao/la Stone »

Interesantno ti je ipak ispalo :thumbsup:
Poliester se lijepi za neke vrste plastika, topi ih, ali ne i za vrste oznacene brojem 5.

Evo jedan nacin za izradu maske.
Ima se kupiti u apoteci zavoj koji je vec pripremljen sa gipsom. Treba ti model, zivuca osoba, kojoj trebas tanki, cisti zavoj staviti preko obrva i trepusa kao zastitu, i prvih nekoliko slojeva gipsanog zavoja ne stavljati tu, nego obicnog, suhog. Isto treba zastititi pocetak izrasta kose oko lica.
Trake zavoja se kvase vodom i slazu po licu, uredno, prateci obline lica. Radi disanja, nosnice zatvoriti zadnje pazeci da ostanu rupice za disanje. Trakice zavoja trebaju biti krace od sirine lica sa do 4 cm sirine.
Maska treba odstojati kratko na licu prije skidanja, da bi se zadrzala forma. Debljina maske na kraju je nekoliko milimetara.

OPREZ: Osoba kojoj se radi maska moze dozivjeti nelagodu ili napade panike, gusenja i sl. Ovakva izrada maski se radi u terapeutske svrhe, pa onaj ko izradjuje masku treba pratiti model i obavezno prekinuti rad ako osjeti naznaku problema. Maske se ne rade djeci.

Moze se isto raditi i sa vec postojecom maskom.

Poslije tempera ili akrilna boja i :psy
Odgovori