Orgoniti

Pokaži što znaš, što si napravio, izgradio, kreirao, osmislio...nebo je granica!
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Orgoniti

Post Postao/la Shanti »

epoxi smola :)
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Orgoniti

Post Postao/la shroomko »

Kakva su iskustva sad nakon nekoliko godina?
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Orgoniti

Post Postao/la gotta »

Pronašla sam jedan video...fora ;)

https://www.youtube.com/watch?v=R8ZcOG4_1TQ
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Orgoniti

Post Postao/la gotta »

piplsi, molim za pomoć :Đ

neki dan sam kupila epoxi smolu, katalizator, bakrenu žicu..planiram još kupiti onaj sprej koji služi da se smjesa ne zalijepi za kalupe, te razne kristaliće..metalnu piljevinu čekam od jednog tipa...
moja epoxi smola je koštala 52 kn (1 l)... nekako mi se čini prejeftino?
Zanima me sad...na yt ima različitih videa, više nemam pojma što je ispravno a što ne...neki rade tako da prvo stave slojevito razne materijale u kalup a onda ulijevaju smolu..a neki rade red metala, red smole i tako do vrha...što je ispravnije? I da li je zaista bitno na koji način izraditi zavojnice, one se u principu lako naprave...
što može poći po zlu? Mogu li napraviti loš orgonit ako ga radim s ljubavlju i lijepim željama? :-?
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Orgoniti

Post Postao/la 314 »

pa ja sam radio ovako: kalup mi je bio piramida i htio sam za prvi sloj staviti šenu bronce, pa sam složio epoksi i odvojio kolko mi treba za taj sloj, te sam u njega umješao špenu, pa sam sve prelio u kalup, nakon toga sam istim postupkom umješao špenu aluminija i dobio drugi sloj, onda sam ostavil da se malo stvrdne i ulio sam samo epoksi tak da sam dobil jedan prazni sloj, taj sloj sam pustio da stvrdne. na njega sam opet ulio samo epoksi i stavio par komadića većih strugotina bronze, čačkalicom sam ih rasporedio po želji i na kraju sam ulio još malo epoksija da popunim kalup. :)
dakle skoro sam sve metode isprobao na jednom orgonitu. tak da izbor metode ovisi o samom sloju, možeš prvo staviti špenu, pa zaliti epoksijem, ali onda treba čeprkati nečim po tome da epoksi uđe i pokrije sve strane kalupa.....to mi se baš nije sviđalo... a cijena je ok, jer sam svoju platio puno više, moja je full prozirna ko staklo...možeš ako smiješ tu staviti di je kupljena i proizvđača, ako ne u privat poruku :)
pozz
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Nied
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 12.12.2017, 14:23
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Orgoniti

Post Postao/la Nied »

Ninti je napisao/la:Moguće je naravno.
Ja naručujem svako tolko iz Kine kamenje, samo pazi da ti ne podvale nešto pod nešto drugo, kao recimo pod opal ili mjesečev kamen znaju podvaliti opalit (obično staklo hehe)
S koje stranice naručuješ drago kamenje iz Kine? Vidim da na AliExpressu ima svega i svačega. Zna li netko možda nekog provjerenog sellera tamo?
Prodaju se i gotovi orgoniti, npr. : https://goo.gl/em6VBw

Koliko je pametno kupiti orgonit od nekoga s drugog kraja svijeta pošto ne poznamo osobu koja ga je izradila?
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Orgoniti

Post Postao/la Ninti »

Nisam naručivala valjda 3,4 godine ništa, pustilo me to.. tako da ne znam provjerene sellere.
Kao i sve ostalo, dobro bi bilo znati od koga kupuješ i što ti prodaje, sretno
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Nied
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 12.12.2017, 14:23
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Orgoniti

Post Postao/la Nied »

Pustili su te orgoniti općenito ili samo ne naručuješ nove? Ja nemam još niti jednoga...
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1451 put

Re: Orgoniti

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ovaj s linka izradjuje odlicne orgonite, jako kvalitetne s puno paznje, predanosti i kvalitetnim materijalima: https://www.etsy.com/shop/CosmicEnergyCreation

Kristale mozes nabaviti na ebayu sa sopa na koji naletis preko searcha, najcesce i najjeftinije kina. Ako trazis prirodne oblike vecinu kristala je tesko fejkati, treba pripaziti kao sto ninti kaze kod opala, mjesecevog kamena, ali i kvarca, malahita, i kod svih brusenih jednobojnih. Ako nisi siguran u autenticnost postaj slike na forum.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori