Earthbag House

Čuvajmo Planetu Zemlju
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Earthbag House

Post Postao/la Mi_Moon »

Pozz.
Što se tiće legalizacije cvetomir je u pravu a i po meni najbolja solucija za gradnju kuće od slame ili drugih materijala sa niskom utjelovljenom energijom. Drveni kostur, izolacija(slama,micelij,vuna,pasivno solarni paneli,flaše,limenke), zeleni krov i nemreš bolje. Hobbi kućice bi se teško legalizirale al bogami su i super kamolažirane i cak s googl maps ih nemozes skinut :) izgleda ko brdašce na livadi . I ima vise izvedbi za izrgradnju. Ja ovu planiram napraviti ukopanu sa unutarnjim zidom od slame i ostavio bi metar prostora izmedju zida rupe i zida od slame. To bi bila šupa, radiona, green house. sve je pod istim recipročnim krovom :). Kad će bit izgradnja šaljem slike :). Što se tiće lobiranja za certificiranja slame kao građevinskog materijala kolege iz moje udruge sad nešto također poduzimaju pod tim pitanjem u HR al neznam u kojoj su fazi jer moj fokus je na praktičnom dijelu više :D.
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Earthbag House

Post Postao/la krticaff »

Puno srece ti zelim,samo da te upozorim na nesto zato sto je na takav princim i moj prijatelj gradio ''kucicu'' moguce da ti uleti neki poljski mis i da ti se zavuce među neke stvari koje se unutra nalaze cak ih je znalo biti po 10 odjednom (pa je na kraju zbog njih srusio tu ''kucicu'' steta prelijepa je bila) ljeti je to uzivancija :thumbsup: LP
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Earthbag House

Post Postao/la Mi_Moon »

imam ja opasnog mačka =)) . treba se dio sa žbukanjem obavit u kratkom roku da se ništa ne uvuče i dobro bi bilo da slama ima sto manje sjemenja koje privlaci štetočine. A možda bi bilo ok stavit mrežicu od inoxa prije žbuke za zaštitu bar na pol metara visine za svaki slučaj.
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Earthbag House

Post Postao/la krticaff »

nije losa ideja mrežicu od inoxa
u svakom slucaju puno srece zelim :thumbsup:
K-Pax
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 04.02.2014, 17:19
 pohvaljen: 6 puta

Re: Earthbag House

Post Postao/la K-Pax »

Gospodo...koliko je meni znano, miševi se penju i vertikalno....progrizu i Guttu uz drenažu !
Ako su dečki iz ZMAGA, dobri su i fakat nastoje promovirati prirodnu gradnju, namjeravam ih posjetiti zbog razmjene informacija i moguće suradnje već duže vrijeme, no nisam stigao !
Moram li se najaviti ili mogu naletjeti ?
Pozdrav svima :ymhug:
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Earthbag House

Post Postao/la Mi_Moon »

trebo bi se najavit jer zna se desit da nikog nema tam. posalji mail , moja preporuka je proljeće kad je tamo najljepše :)
Odgovori