Heracleum mantegazzianum

Čuvajmo Planetu Zemlju
Odgovori
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Heracleum mantegazzianum

Post Postao/la advict1 »

Ljudi da li je neko upoznat sa bilo cim u vezi ove biljke,kruze po internetu price kako je ima u Srbiji,i da je jako opasna,pravi plikove na kozi ako se dodirne, izaziva slepilo itd, ali po slikama mi deluje kao hoax,tj. zabluda,prevara ili namerna dezinformacija koju plasiraju posto mi rane deluju malo nerealno..
evo jedan clanak na koji sam naisao
http://srbin.info/2014/06/20/ne-dirajte ... -oslepiti/
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Heracleum mantegazzianum

Post Postao/la Red »

Ako malo zguglaš vidjet ćeš da je istina da je biljka otrovna, tj Fototoksična. Eto,misterij solved, ali dal je ima u srbiji, tko zna, ima je svugdje, vrlo je invazivna biljka... od njemačke, britanije...možda je i do ovdje dolepršala :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Heracleum mantegazzianum

Post Postao/la WEEDetix »

i moguca zamjena sa jako ljekovitim srodnikom MEdvjeđi dlan
http://biljke-kao-lijek.blogspot.com/20 ... n-ili.html

koji ima slicna svojstva ginsengu i jako je ljekovit raste po celoj europi
Medvjeđi dlan u domaćoj flori ima važnu ulogu, prvenstveno zbog svojih veaoma intenzivnih vitalizirajućih efekata i nosi naziv „domaći Ginseng”. Korijenje i sjemenke Medvjeđeg dlana brzo osvježavaju i pomlađuju tijelo, povećati kapacitet vježbanja i mentalni tonus, eliminiraju sterilnost, impotenciju i frigidnost
slika
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Heracleum mantegazzianum

Post Postao/la dimitrije »

Advictu prijatelju, kad vidiš da je izvor članka binsr-tačka-info, sve ti je odma jasno koliki je stepen tačnosti informacije. :))
Odgovori