Vazice od papira

Čuvajmo Planetu Zemlju
Odgovori
Now
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 14.05.2014, 16:56
 pohvaljen: 3 puta

Vazice od papira

Post Postao/la Now »

Pozdrav,nedavno sam naisao na youtube-u na super ideju za izradu vazica od novinskog papira koje bi mogle posluziti za razmnozavanje biljaka reznicama ili sjemenom pa da podijelim i sa vama ;)

http://www.youtube.com/watch?v=7dlGQP81yfo
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Vazice od papira

Post Postao/la krticaff »

Lijepo je vidjeti kako je covjek kreativan ali budimo realni jednom zalijes biljku tesko da ce ovo izdrzati :D
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Vazice od papira

Post Postao/la Green Rat »

Mislim da bi izdržalo par zalijevanja dok biljka ne poraste i onda ju presadiš skupa sa novinom koja se kasnije raspadne u zemlji. Osim ako ne zalijevaš previše pa se raspadne sve skupa :D
Now
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 14.05.2014, 16:56
 pohvaljen: 3 puta

Re: Vazice od papira

Post Postao/la Now »

Izdrzalo bi zaljevanje,ja sam i prije probao sa papirom slicno nesto.Stvar je u tome da se izmedu svakog zaljevanja papir osusi i ne raspadne se odmah.Kao sto je rekao Green rat nakon sto se biljka dovoljno ukorijeni sve skupa sa novinama se samo posadi u vecu vazu sto je jako dobro za biljku jer je se nemora vadit iz vaze i tako se ne uznemirava korijenje sto je naravno bolje a korijenje kasnije vrlo lako probije kroz papir u zemlju.
Now
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 14.05.2014, 16:56
 pohvaljen: 3 puta

Re: Vazice od papira

Post Postao/la Now »

Mogu se iskoristiti i tuljci od toaletnog papira.Nekoliko kartonskih tuljaca od toaletnog papira se posloze u krug jedan do drugoga na neki tanjuric ili podlozak i povezu se sa spagom svi zajedno kako bi bili stabilniji i nakon toga se napune zemljom i isto tako mogu posluziti za razmnozavanje reznicama ili sjemenom.Nakon sto se reznice dovoljno ukorijene i dode vrijeme za presadivanje samo se sve skupa sa kartonskim tuljcem posadi u malo vecu vazu.
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Vazice od papira

Post Postao/la krticaff »

Onda je ovo dobra stvar :D
Now
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 14.05.2014, 16:56
 pohvaljen: 3 puta

Re: Vazice od papira

Post Postao/la Now »

Meni je fora zbog toga sto mogu ponovo iskoristit neki papir koji bi inace bacio a i nemoram kupovat i koristit plasticne vaze
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Vazice od papira

Post Postao/la krticaff »

Racionalno zboris Now :D
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vazice od papira

Post Postao/la Red »

Da popratimo i slikama :)

slika

ili

slika

ili :)

slika

kad je biljka dovoljno snažna i velika, sve skup u zemlju ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori