Energetska neovisnost

Čuvajmo Planetu Zemlju
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Energetska neovisnost

Post Postao/la Perun »

Hvala stari, živim uz more, ali ne lovim ribu jer sam odlučio ne nanosit bol živim bićima (ako baš ne moram).
A mislim da sam naslijedio pokoju njivu uz Muru. Jer napola sam Međimurac...
Sa sjetom se prisjećam kotoripskih maglenih praskozorja.
inače gledam kako uteć od Splita i turista u neki prikrajak. Gacka i Gorski Kotar su mi prvi izbor, odnosno žarka želja.
hvala svakako.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Energetska neovisnost

Post Postao/la antoniopavaroti »

..nije riba sve što pliva..a niti svaka riba pliva ...neke su neplivači , inače takvu odluku sam i ja davno donio :sunn: . Gorski kotar je prekrasan ..predivno..Ima i tamo napuštene zemlje ko u prići.. a i nije loše imati neku vikendicu u unutrašnjosti..sve ima svoju ljepotu.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Energetska neovisnost

Post Postao/la luther7hrol »

Perun, jesi li to iz Splita? Mogli bi se družiti :-)
Avatar
thoreal92
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 19.03.2015, 08:59
Ima zahvala: 7 puta

Re: Energetska neovisnost

Post Postao/la thoreal92 »

Evo kako je to na ovim prostorima u praksi.

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/r ... -dvor.html

Pozdrav :)
svemirci svemirci
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Energetska neovisnost

Post Postao/la klada »

Mislim da se puno previse spominje nesmijes ovo nesmijes ono, zabranjeno ovo, nije dozvoljeno ono. Oni koji zive u pripizdinama niko ti negleda te stvari i zapravo je sve dozvoljeno. Na svom komadu zemlje sigurno mozes imati neku malu brvnaru pa i povecih dimenzija da te nitko ne pita isto tako kokosi, svinju, neki svoj zasad bez ikakvih problema.

Moje razmisljanje o cijelovitoj neovisnosti o sustavima je u grubim crtama takva jedna mala nastamba, par domacih zivotinja, blizina suma i polja kao izvor energenata drvo pa i hrane. Blizina jaceg potoka ili rijeke udrit jacu vodenicu dinamo i neka vrsta akumulatora jaceg za najmanje strujne potrosace. Drvo bi bio glavni energen za toplu vodu, toplinu i obradu hrane. Jebe me kako izvesti skladistenje i cuvanje hrane. Neke ideje bi dolazile. To je gruba slika maste, trenutno daleko od stvarnosti i realiteta, ali nikad se nezna.

I zivot u skladu sa prirodom i okolinom, puno vremena za meditaciju i razmisljanje, za trazenje inspiracije i kreativnosti.
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Energetska neovisnost

Post Postao/la klada »

Sad tek vidim clanak.

Tako nesto.
Odgovori