~ Pravo na zdravi dom ~

Čuvajmo Planetu Zemlju
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Red »

kada bi to bilo tako jednostavno, da cekas stanje vrenja pa da poludis pa da krenes..kada to ipak nije tako jednostavno...

mislim da je ovako neka akcija vrlo vrlo zeznuta posto zahtjeva u potpunosti analizu kako sta i gdje, posto zbilja nemozes nazvat i reci, halo ekipa, jednu kucu od slame :))

organizacija, plan i vjera u cilj :ymparty: a to je bitno..to i mene pokrece iako je realizacija tamo negdje daleko daleko u magli :P
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Meia

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Meia »

Meni se ne bježi. Ja želim tako živjeti. Želim pravo na taj izbor. I znam da nisam jedina.
Zamislite kada bi država slijedila primjer samoodrživosti, pa bila bi potpuno neovisna o ostalima.. Ali to je neka druga tema ;)

Evo divničkih primjera:

Straw Bale House made by Single Mom for $50,000 http://www.houseofstraw.com/
http://www.youtube.com/watch?v=XgbORHvveTY

Costa Rica Tree House
http://www.youtube.com/watch?v=ntvn_BeI3io
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Beyond Le Fov »

heh ma mene prime tu i tamo bježanje, onak ko u filmu Into the Wild, kad me malo babilon pritisne, ali onda ubrzo skužim da nije sve tak crno tu di jesam i da pretjerujem... ali u svakom slučaju bilo bi dobro imati tako neko permakulturno imanje.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Red »

EEee vidite ovu divnu kucu koja vam moze niknut u vasem vrtu umjesto tipicne ciglene kuce..zar ovo nije Prekrasno!

slika

http://www.inhabitat.com/2010/03/26/fab ... me-prefab/ detalji...

:x zaljubljena

a ovdje imate jos par super ideja i nacina gradnje :D

http://webecoist.com/2010/03/15/eco-hom ... ys-to-diy/
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Red »

slika

svida mi se ova ideja :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Fig »

Pa eto, još ste jedan korak do ostvarenja svoga sna... već se polako približavate. Sjećam da ste u temi o budućnosti pisali i izražavali želje kako bi htjeli nešto jednostavno, nešto tipa ovakvoga. Sada se javlja i nova tema, te korak dalje kako su to drugi radili i kako bi se moglo. Možda će nadolazeće teme biti upravo o tome kako se neko okušao u gradnji i možda pobjegao od sumorne svakodnevnice, te podijelit iskustva :)

Stvarno predivno i fascinantno kako većina vas na ovome forumu ima ovakve maštarije. Mora biti nešto u svemu tome... zajedno smo jači, ali opet nedovoljno
Vjerujem da trebaju neke godine i iskustva, pobjeda ove stvarnosti u kojoj smo sad, te shvaćanje iste... upoznavanje neprijatelja kako bi mogli otić zadovoljni i sa svojom vizijom poduprijetom iskustvom stvorit za sebe nešto drugačije. Ali se opet nameće pitanje zašto je to tako, i zašto to ne bi moglo odmah sad.. vjerojatno jer smo produkt ovoga društva i ne znamo ništa drugo nego ono što nas je podučilo kako bi ga slijedili i nadograđivali.. a za sve ostalo treba ogromna motivacija, hrabrost, vjera u sebe i želja. Vjerujem da će se jednom prijeć i ta barijera :) kad bude za to vrijeme, a do tad gledat sve iz pozitivnog kuta i uzet najbolje od ovog što nam je trenutno pruženo.

S druge strane, sve je to individualno razmišljanje, samo da se nešto napiše i donekle izrazi.. dok je sve moguće, zašto ne.. zavisno kakvog smo duha i razmišljanja
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Red »

ma nema sta da te sputava, imas cilj k njemu tezis. ili ga ostvaris ili ne. granice su u glavi a ti ih mozes pomaknuti bez obzira na drustvo i okolinu.

keep the spirit! :YMPEACE:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Sophia »

Beyond je napisao/la:joooj e, trenutno mi se bježi više nego ikad, od svog tog sranja... samo stres 24h, ništa drugo. Najradije bi pobjegao od svega na neko imanje i napravio svoju kućicu i pokraj veliki vrt. A to ću napravit sigurno prije ili kasnije, samo je pitanje vremena kad ću puknut.
djelim identično mišljenje i odbrojavam dane od odlaska iz zga :) u šumicu
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Red »

Vjerujem da ce te se oboje preporoditi. Ako vam zatreba kakvo sjeme za vas novi vrt, samo mi se javite :thumbsup:

ako biste tome ozbiljno pristupili mogu vam ponuditi zbilja svasta za vrlo malu sitnicu, da dobijem ponesto sjemena natrag :D fer trejd
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori