~ Pravo na zdravi dom ~

Čuvajmo Planetu Zemlju
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Sophia »

Red je napisao/la:Vjerujem da ce te se oboje preporoditi. Ako vam zatreba kakvo sjeme za vas novi vrt, samo mi se javite :thumbsup:

ako biste tome ozbiljno pristupili mogu vam ponuditi zbilja svasta za vrlo malu sitnicu, da dobijem ponesto sjemena natrag :D fer trejd


TOOOO !!! kak bi se ono reklo imap prajvat mesiđ hehe
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Devil'sChase »

Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la muscaria »

Peace, Love, Sharing & Understanding
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la M & R »

Devil'sChase je napisao/la:Dal ste vi iz srbije čuli za ovo :questionn:
http://doznajemo.com/2012/08/06/srbija- ... lo-zemlje/

Kao da takvih slucajeva nema i kod nas ... pih .. :ohnoo: :ohnoo:
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Devil'sChase »

Ne znam čemu tuga, zalosno je da je sve napusteno, no to je sada proslost. Sva ta napustena sela, a pogotovo kad su ovako na jeftinu prodaju, su vrata za moguci nov nacin zivota. Sve sto smo pricali u ovakvim temama. U hr je takoder uzasno uzasno puno napustenih sela/mjesta, no da ih ovako prodaju kao u srbiji, kuce i zemlju, nisam jos cuo. Najcesce je situacija da su pra-pra unuci od vlasnika prije 130 godina (prkr.) ostisli zivjet u ne znam, argentinu i nemaju pojma da uopce imaju jos zemlju nekakvu ovdje. I zbog toga je često pitanje oko toga nerazrješeno.
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Shanti »

Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Ninti »

[media]link[/media]
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la Svilaja »

Ciaos ljudi :)
Odrzivi razvoj i permakultura su nesto sta me zanima vec vise godina, i ova godina je godina velike akcije (citaj manifestacije misli). Vidim da tu dijelim jako puno istomišljenika, pa cu tu izbaciti svoje planove.
Ja i cura planiramo na njezinom imanju od 700 m2 napraviti kucu sa zidovima slame, posaditi mali permakulturni vrt, napraviti prostor za kokoške itd itd. Imanje se nalazi u Vugrovcu (manje od pol sata busom od Zagreba) i doslovno je zadnje imanje na kojem se može graditi, na rubu je civilizacije. Iza tog je zeleni pojas. Mjesto je idealno za 'izolaciju', odnosno ciscenje duse i tijela za kojim i ja i ona i mnogi od vas toliko zudimo. Imanje na sebi ima prilicnu količinu drvenih greda koje bi se mogle iskoristiti za gradnju. Takodjer postoji omanji izvor vode na imanju. Iznad imanja je brdo (koje se prodaje za 500 kn) sa srusenom kucom od lapora (sto bi se opet moglo nekako iskrostiti u gradnji) i kamena, iza tog livadica i sumica zimzelenog drveća, puno borovice. :ymsmug:

Ako je itko geodet ili rašljar i voljan je za sitnu paru ispitati zemljiste bili bi prekozahvalni. Takodjer, ako je itko voljan nas upoznati i volonirati (radit, kampirat, chillat s nama) neka mi se javi privatnom porukom.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
K-Pax
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 04.02.2014, 17:19
 pohvaljen: 6 puta

Re: ~ Pravo na zdravi dom ~

Post Postao/la K-Pax »

:thumbsup:
Imate moju podršku...nisam rašljar, a niti geodeta, kog ionako ne trebate (ako zante Vaših 700 m2 površine), no kako sam nedaleko Zagreba ( V.Gorica ),rado ću pomoći svime što mogu i znam !
Odgovori