Morning Glory (Vrtni Slak) Ipomoea

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
A.k.A.

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la A.k.A. »

RedSh je napisao/la:da uzgoj je isti za corimbosu kao i za vrtni slak :) sve te puzavice idu na istu shemu.

HBW takoder. na FSR imaju sjeme, pa pogledaj http://www.freeseedring.nl/viewtopic.php?f=4&t=11, kao FSRE ali sjeme :)

vrlo se lako uzgaja ako je sjeme ok :) malo zarezes, namocis u vodi i zasadiš, nista lakse a uvjeti samo sunce :D
A jel postoji mogucnost da ne prođe granicu ili da bude nekakvih problema?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Red »

do sada se nitko nije zalio ;) jedino moze da ne stinge...ali u 90% slucaja je sve ok ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la HypnoToad »

A.k.A. je napisao/la:A jel postoji mogucnost da ne prođe granicu ili da bude nekakvih problema?
Kad naručuješ iz FSR, sjeme ne prelazi granicu. (ako si iz HR) ;)
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
A.k.A.

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la A.k.A. »

RedSh je napisao/la:do sada se nitko nije zalio ;) jedino moze da ne stinge...ali u 90% slucaja je sve ok ;)
Al kolko ja vidim to je u puli...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Red »

ali nije opet problem i da prelazi granicu, vecina sjemena tamo sa liste nije ilegalna a moze se slati za vlastite potrebe, nitko tu nece raditi problema.

koliko ja znam HBW kao i slak jos uvijek nisu uvrsteni kao LSA... tako da..kako god i od kuda narucio mislim da nisu ugrozen :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la saputnik »

RedSh je napisao/la:koliko ja znam HBW kao i slak jos uvijek nisu uvrsteni kao LSA... tako da..kako god i od kuda narucio mislim da nisu ugrozen :D
ali meni nije jasno kako to da se morning glory ne može više nigdje kupit u hrvatskoj :-o
obišo sam cijelu slavoniju u potrazi za morning glory, te se raspitao preko frendova da mi u zg provjere... nigdje nema, a prošle godine ih je bilo. znam da slak nije uvršten kao LSA, ali možda su nekako zabranili trgovinu tim sjemenjem? :-s
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Red »

sumnjam... zbilja ne vjerujem... tko zna zasto nema nigdje. 8-|
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Shaman Shandor
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:07

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Shaman Shandor »

Ja sam pitao u poljoprivrednoj trgovini tu jednoj i rekli su mi da su naručili ali da još nije došlo
Sat.
Umjesto da kuca on neprestano vibrira.
Ni kazaljke nema.
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la saputnik »

jel ima ko kakvih informacija da li je moguće još uvijek nabaviti sjemenje ove biljke negdje?
tj. da li je neko nabavio?
Evo informacija za Slavoniju za mjesta koja sam ja obišao:
12 poljoprivrednih apoteka: 0 bodova
6 Konzuma: 0 bodova
2 Kauflanda: 0 bodova
1 Interspar: 0 bodova
5 Billa: 0 bodova
:(
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Red »

nazalost ne, kod mene u okolici sam vidjela samo tri kolore vrstu... ipomoea violacea nula bodova :-Q
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori