Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

Ako ih pravilno susis ne gube uospte mnogo, da budem precizniji ne gube SKORO uopste, posle susenja je najbolje da ih izblendas u prah i cuvas u hermeticki zatvorenim teglama,u frizideru. Ili da ih cele sto bolje sabijes u teglu,po mogucstvu sa hermetickim zatvaranjem i isto ih stavis u frizider. (ja moje cuvam cele u obicnoj tegli na sobnoj temperaturi i evo posle ~7 meseci su i dalje normalno potentne tako da potencija ne treb da te brine) :)

Odavno sam radio to susenje ali koliko se secam ja sam drzao oko 24-48h na jakoj promaji/ispred ventilatora na tamnom mestu,pa sam posle prebacivao u box sa absorberom, koliko se secam ja sam drzao box zatvoren jer se u sustini susenje sa absorberom(tebi je riza zamena za absorber) bazira na tome da riza/absorber upiju svu tu vodu iz gljiva,a smatrao sam ako ostavim otvoren box da ce ceo proces biti sporiji jer ce umesto samo iz gljiva absorber absorbovati vlagu iz cele prostorije,a takodje kiseonik smanjuje potenciju. Baci pogled na forumu u nekoj temi o susenju kako je najbolje susiti, ja mislim da kada susis sa rizom treba da ti bude zatvorena posuda ali se ne secam da li treba da se otvara par puta dnevno ili ne. :)
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pecurko »

Gube na tipu iskustva, jer psilocin oksidira do psilocibina, tako da se me menja količina već procentualni sastav alkaloida...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Pečurko, to nije točno, mislim da si malo pomiješao.
Psilocibin se od psilocina razlikuje po tome što ima fosforilnu grupu više, ne može iz psilocina oksidacijom nastati psilocibin. Psilocin oksidira u neaktivni, još uvijek nepoznati spoj koji nije dovoljno istražen.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Može li mi netko na brzinu reći..doziranje svježih gljiva..Cubensis naravno. Kolike su vam omiljene doze? Čitam svašta po netu pa ekipa veli da je oko 50g medium doza..naravno sve ovisi o potenciji, no pretpostavljam da imate "svoju" dozu..kolika je? (i čisto znatiželje radi..koja vam je bila max doza). Pitam iz znatiželje pošto uvjek doziram suhe.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Nekakva okvirna doza ti je X10 suhih. Sve naravno ovisi o količini alkaloida, omjeru psilocin/psilocibin, ali tako se otprilike gleda, 3g suhih = 30g svježih.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
OnajKojiJest
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 23.01.2016, 19:51
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la OnajKojiJest »

Doze su individualna stvar :) Meni je npr. doza cubensisa, preciznije GT oko 8gr suhih, cyanensis 2 g uvrh glave...puno sam i rekao... Jedna mild doza cubensisa za početnike je 3,5 grama shušenih ... Max doza u životu mi je bila 22g suhih :P i 150 mg 5-meo-DMT -a .
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

OnajKojiJest je napisao/la:Doze su individualna stvar :) Meni je npr. doza cubensisa, preciznije GT oko 8gr suhih, cyanensis 2 g uvrh glave...puno sam i rekao... Jedna mild doza cubensisa za početnike je 3,5 grama shušenih ... Max doza u životu mi je bila 22g suhih :P i 150 mg 5-meo-DMT -a .
Nije li 150mg previše? ..čisto brijem jer je sve iznad breakthrough doze bacanje "spice-a"..a to je daleko ispod 150mg.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
OnajKojiJest
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 23.01.2016, 19:51
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la OnajKojiJest »

AFX je napisao/la:
OnajKojiJest je napisao/la:Doze su individualna stvar :) Meni je npr. doza cubensisa, preciznije GT oko 8gr suhih, cyanensis 2 g uvrh glave...puno sam i rekao... Jedna mild doza cubensisa za početnike je 3,5 grama shušenih ... Max doza u životu mi je bila 22g suhih :P i 150 mg 5-meo-DMT -a .
Nije li 150mg previše? ..čisto brijem jer je sve iznad breakthrough doze bacanje "spice-a"..a to je daleko ispod 150mg.
Dafinitivno previše :D (ne praviše u smislu kao 20 sjemenki HBWr-a haha). Imao sam seansu sa jednom gospodicnom 5 dana prije pa mi je uletio kolega i ispravak, radilo se o 120mg :) ja si napravim odmah dozice pa cuvam :) Dali je tko imao iskustva sa bićima koja izgledaju kao da nisu dio naše kreacije? Kojima ne možeš čitati misli a oni tebi umeću svoje? Ispričavam se ako zvučim shizofreno ali mislim da vecina vas zna o cemu zborim :P
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la s4ha »

auff, hmm 120 je masu, u biti ovisi na sto i kako pusis, al je svejedno puno, doduse moja su iskustva s nn-DMT-om na GVG, mix njega i change na GVG i changa na obicnu lulu, e sad... Change je ok i nesto vise staviti (70-100mg) bar mi je tako bilo, al nn-dmt na GVG, e pa s 120mg bi bez problema probio 3-4 puta, no opet ja potegnem koliko ide u jednom udahu i to je to.
Max je bilo nekih 60-ak mg u jednom ogromnom i to nije bilo ugodno, nisam se osjecao onako lijepo kako to vec bude nakon nego je u glavi bio presing, malo previse toga preintenzivno, tu je bilo par vrsta svega i svacega, al sam se sjecao full malo toga nakon.
Zadnji put je bio mix change(20-ak) i cistog(40-ak) + nesto u GVGu od konzumacije prije toga, e tu sam uzeo sat vremena za smiriti se, odraditi vjezbe disanja, odrediti namjeru i malo odmeditirati kako bi bio potpuno smiren, sto ugl. nije slucaj jer sve dok se ne napuni pipe je ok, al kad je pun srce ubrza i sve to, mislim da je svima koji su ga konzumirali slican osjecaj tkao da valjda znate o cemu.
Sve u svemu na prvom udahu sam osjetio kad je dovoljno i tu sam stao, trajalo je mrvu duze radi obicnog bic upaljaca, a ne brenera (krepucnija mi je), al iskreno cini mi se i bolje tako, sve u svemu najduze iskustvo nije me bilo bar 20 min, lezao sam na podu u dnevnom i jedino svijetlo je bilo svijetlo svijece, 5 min predaha i kao idem ocistiti pipe da maknem i to zadnje iz njega, kad ima tamo malo vise nego sam racunao i najednom boom eto me opet, no u nesto drugcijem scenariju, e sad tu je par nekih dobronamjenih entiteta koji su pomalo plahi, ali zaigrani.
I to je potrajalo u par faza i nakon 10-ak min eto me nazad.

da ne bude offtopic, za gljive mi ovisi, oko 3-5g suhih cubensisa ako ce biti jos ljudi okolo ili ako je jos nesto u kombinaciji, inace moze i nesto vise.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la wonaabi »

priča o 5meo dmt, ne nn dmt, pretpostavljam da si svjestan kako su efekti potpuno drugačiji, a samim time i doza, pa mi nije jasno čemu usporedba.osim toga ni čistoća ekstrakta nije univerzalna.(edit:gledam na erowidu i još je potentniji :eeek: ) @Onaj koji jest bio bi zahvalan, ako imaš volje, da opišeš iskustvo s 5meo dmt na dijelu foruma s trip kronikama. imao sam ga priliku probat, ali sam odbio jer mi efekti trovanja i body load nisu zvučali napeto. A teško mi je povjerovat u induciranje povraćanja i efekte trovanja kao šamansko čišćenje duha i tijela.
što se tiče 22g suhih :blinkk: ako to nije laž i ako se ne radi o nekoj brutalnoj toleranciji, znači 10dana uzastopne konzumacije skidam kapu što si uopće u stanju ulogirat se na forum. 20 hbw :blinkk: ...stvarno me zanima šta si na tome doživio. s obzirom da kad takvih porcija se uvijek dode do onog pitanja, šta je uopće to što doživljava taj trip...i nakon toga amnezija.neko će reć čista svijest(al meni je to samo zbir fonema).da li te zaposjelo?kakva ti je interakcija s okolinom nakon tako radikalnog "formatiranja operativnog sistema"?
recite ne yogi, kao drogi!
Odgovori