Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Isflekani
rank2
Postovi: 38
Pridružen/a: 15.04.2014, 14:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Isflekani »

Ja sam od malena isao sa pokojnom babom u selu po planini da trazimo vrganje i lisicarke i uveka cim dodjemo kuci nasecemo pecurke na podeblje listove i stavimo na daske i na sunce i pecurke se strava osuse, pa mene interesuje o susenju cubensisa na taj nacin da li je moguce samo bez seckanja posto su malene naspram vrganja i da li sunce unistava alkaloide pri takvom susenju?
:psy
Guybrush Threepwood
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la 314 »

e pozdrav ljudi :) evo i mene malo, imam jedno pitanjce. Živ sam, zdrav sam, hepi sam :D

nego, kad sam maločas stavio raž na namakanje na površinu vode su isplivali oni kukci koji jedu zrnje, zaboravil sam kak se zovu, pošto živim na selu imal sam i prije susrete sa njima, oni su mali crni i imaju ko mali rilo.....nisu živi, ali me zanima dal' to smeta uzgoju, bili su u jednom paketu raži iz bio bio dućana. ajd, ja ih budem pokupio sa sitom, a i nema ih puno, negdje oko desetak......samo me zanima dal' bi bilo bolje da otvorim novi paket?

thx

inače, kak ste mi svi vi? sve ok?
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

..pa nebi trebalo smetati..kad se sve tako i tako uništi sterilizacijom... :(
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

Isflekani je napisao/la:Ja sam od malena isao sa pokojnom babom u selu po planini da trazimo vrganje i lisicarke i uveka cim dodjemo kuci nasecemo pecurke na podeblje listove i stavimo na daske i na sunce i pecurke se strava osuse, pa mene interesuje o susenju cubensisa na taj nacin da li je moguce samo bez seckanja posto su malene naspram vrganja i da li sunce unistava alkaloide pri takvom susenju?
:psy


Nisam siguran dal Sunce tj. spektar zračenja razlaže alkaloide , moguće , pa zašto reskirati?? Fino u kuhinju ..ispred rerne koju uključiš na minimum..dok se ne osuši .Ili neka druga metoda a ima ih poprilićno..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Isflekani
rank2
Postovi: 38
Pridružen/a: 15.04.2014, 14:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Isflekani »

Cisto pitam informativno znanja nikada dosta he he hvala na odg :D
Moje sam vec osusio da pucaju kao krekeri za 2 dana , stavio sam ih na resetku u mali spajz i neki mali obican ventilator bez grijanja i samo nocu da duva direktno na najmanjoj brzini savrseno je ispalo po meni. :thumbsup:
Guybrush Threepwood
bananamen
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 18.03.2015, 21:41

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la bananamen »

ne znam je li ovo pravo mesto za pitanje,ali na mojoj temi me svi ignorisu :)) :)) :))
naima ,za dva dana trebam da probam pecurke prvi put,a uzeo sam ih malo ranije,i skroz su se uzelenele,ne znam da li su ispravne?
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zgubidan »

Pozelenile ili poplavile? Jesu li bile svježe ili suhe kad se to desilo? Znači ak su bile svježe i poplavile su, to ti je oksidirao psihoaktivni spoj u njima. Ali su dobre, možda malo slabije potentne, ali jestive. I bar znaš da su psihoaktivne. I to je skroz normalno dok ih previše diraš/gnječiš dok su svježe.

A ako su bile suhe i tek onda pozelenile, nemam pojima... Stavi sliku
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
bananamen
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 18.03.2015, 21:41

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la bananamen »

http://www.dodaj.rs/f/28/129/3toQJ82a/imag0214.jpg
rekao bih pozelenele :)
sto se tice toga da li su bile suve,koliko sam skopcao sa drugarom od koga sam dobio,nisu se skroz osusile pre nego sto mi ih je dao(sto sam kasnije saznao) , i kad sam ih dobio bile su belkaste,a posle jednog dana zelene :ohnoo:
Avatar
Isflekani
rank2
Postovi: 38
Pridružen/a: 15.04.2014, 14:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Isflekani »

Meni to izgleda bas onako fuj zeleno bacaj moj savet.
Tvoje telo tvoj hram nemoj bilo sta da stavljas u sebe. ;)
Guybrush Threepwood
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Shanti »

hahahahaaha hypno care :D

@314 :

i ja sam znao viđat tu gamad po raži...al malo ih probereš..ovo drugo u lonac i peglaj :D nema šta da nevalja :) inače evo kotrlja se..ma sve do jaja, kak drugo :D
Odgovori